PLANETA BEZ GRANICA

DOBRO DOŠLI NA PLANETU BEZ GRANICA!!!!!!!
PLANETA BEZ GRANICA

Planeta bez granica i politike za sve dobronamjerne ljude!

DOBRO DOŠLI NA "Planeta bez granica i politike za sve dobronamjerne ljude"! REGISTRIRAJTE SE DA BI MOGLI UČESTVOVATI NA FORUMU,SKIDATI RAZNE SADRŽAJE,MUZIKU,FILMOVE,DRUŽITI SE NA CHATU!!!!!!!!!!!!HVALA NA POSJETI!!!! VAŠ TIM PLANET RADIJA!!!!!!!!!!!!!!!!

PLANET RADIO PLAYER

• Open Chat
    New Window
  • Listen On Listen2MyRadio App
  • Radio QR Code
  • Gallery

Latest topics

» POASO I POSLODAVCI
    ned srp 31, 2016 7:34 pm by Admin

» Planeta bez granica pocela sa radom!
    uto srp 12, 2016 7:08 am by Admin

» SILVIA JUNG
    pon srp 11, 2016 5:29 pm by Admin

» Zdravko Čolić (Diskografija)
    pet oľu 20, 2015 9:35 am by cibalius77

» SRETAN ROĐENDAN VIKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!12.02.2014
    sri vel 12, 2014 4:53 pm by Admin

» TRAŽIM DJ-E
    pon stu 12, 2012 7:57 am by thedjw3

» DOBRODOSLI
    čet oľu 29, 2012 10:33 pm by viki

» Godišnji horoskop za 2012
    pet sij 13, 2012 1:31 pm by Dj.andjeo

» 2 fast 2 real 4 hollywood (2005)
    čet sij 12, 2012 5:13 pm by Kozmos

Sat planet biz

Top posters

dexy69 (347)

viki (156)

Ivan202 (100)

elena (70)

Dj.andjeo (50)

Beba (46)

Admin (46)

Marko (10)

marjan (10)

milislav (4)

travanj 2018

ponutosričetpetsubned
          1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30      

Calendar Calendar

NAJTUŽNIJE ŽENE SE NAJLJEPŠE SMIJU?

Share
    elena

Broj postova : 70

NAJTUŽNIJE ŽENE SE NAJLJEPŠE SMIJU?

Postaj  elena on sub tra 17, 2010 10:42 am

Neki kažu da se najtužnije žene najljepše smiju!

Da li svojim lijepim osmjesima kriju svoju bol od drugih ljudi, ili je taj osmijeh tako lijep zbog tuge i sjete koju kriju u očima?

Broj postova : 70

Re: NAJTUŽNIJE ŽENE SE NAJLJEPŠE SMIJU?

Postaj  elena on sub tra 17, 2010 10:52 am

Evo jedan prenesen tekst od meni jednog uvaženog forumaša (lubinovich)koji uvijek ima jako zanimljive komentare na sve teme:

"Na pocetku da, tuga je potez koji tvojoj lepoti daje jednu unutrasnju dubinu. I to privlaci, zaista. I kad se osmehnes u svojoj lepoti, tvoja tuga ispod osmeha dotakne srca.

To ne traje dugo. Preraste u bol, i lepota pada, postepeno i neprimetno. I kada padne, iako je pala prvo u svom srcu, ti ostajes bez nje na cistini. Ne samo bez nje, ostajes bez iceg, potpuno nag u hladnoj tisini sveta.

I ne samo to sto su ti se crte lica promenule, postale ostre i grube; i ne samo sto ti se telo promenilo - ljudi osete bol, i kad je ugledaju - sklanjaju se od tebe. Ne zele te vise u svojoj blizini. Mozes da ih volis kao sto ih niko voleo nije, mozes da im govoris jezikom andjela, ali, jedino sto zaista zele od tebe jeste da nestanes. Na kraju, i nestanes, sklonis se od svih, ne zelis da smetas. Jednom, otvoris kapije sirom svom bolu, i on preplavi sve. I ponisti te.

Neko to zove prociscenje, mozda i jeste, otkud znam. Najbitnije za coveka je izdrzati pauzu, jednom mi je to davno Ljuba Tadic rekao. Veoma, veoma tacno. Iz iskustva, imao je i proziveo je svoju pauzu. Oni koje je voleo prelazili su na drugu stranu ulice kad bi ga videli. Vrata pozorista za njega su bila zatvorena. Pauza, prostor u kojem si zatocen u prostor bez izlaza, bez iceg i bez ikog. Pauza na sceni, pauza u zivotu, svejedno, isto je (pozornica je uvek replika stvarnosti). Tisina koja je oko tebe, bol koja je u tebi, zivot koji je zatvorio svoje kapije za tobom.

Neka je pauza kao vecnost, neka je neizdrziva, neka si sam na sceni - moras je izdrzati - jednom ces u sebi naci rec koja ce je prekinuti, pokret koji ce te nastaviti tamo gde si stao. I izraz koji ce ponovo osloboditi tvoju lepotu.

Jednom, ako je izdrzis, pauza prodje, i bol nestaje. Dizes se, polako, i posmatras svoja ostecena krila, i budis se. I sve vise osecas ceznju za svojim nebom.

Jednom, zapocnes ponovo svoj blistav let ispod zvezda. U tu i tad, ti sa senkom pada u sebi, imas najlepsi osmeh. Osmeh saosecanja. Takav osmeh imaju najlepse zene na svetu. Osmeh Mona Lize."

A ja mislim da je to tužno ali istinito,jer često osmijehom poželimo da svoju bol sakrijemo od drugih ljudi,i zato je taj osmijeh tako poseban!

Moderator

Broj postova : 156

Postaj  viki on sub tra 17, 2010 11:21 pm

Ovo je tako bozanstveno receno,cak sta vise citajuci,mislim i nestvarno...tako duboko i korjenito...ali odavno vec sam prestala da patim zbog sebe...zasto sebe zaliti i mazohista biti,ili je to u biti covjeka,zar romantika ne moze biti bez tuge,ljubav bez patnje...
    Da,cesto sam sebe,tada,gledala u ogledalu,i cudila se svojoj starosti u sopstvenim ocima,ocima mladosti,i dal je moguce da osmjeh moje tuge moze biti najljepsi,osmjeh usana koji nikada ne moze sakriti ogledalo nase duse,tako izrazajne,duboke,
    istinite...one ne lazu...oci
    I bas skoro me jedan prijatelj upitao-Violeta,zasto si tuzna...oci ti govore,imas lijep
    osmjeh,ali nestvaran...
    Znam da je tako,upravo nestvarno,stvarnost je i ljepota,onda kada iz nas zraci sreca i zadovoljstvo...Tuga nije lijepa nikome,a pogotovo ne nama samima,a ta misticnost u uglovima usana,ta sjena na nasem licu,mozda nas moze uciniti privlacnim i interesantnim,ali ne i lijepim,ne, tuga nije lijepa,tuga pripada nekoj drugoj dimenziji...
    A nas osmjeh ce prepoznati oni koji nas znaju,koji nas citaju,koji znaju svaki titraj na nasem licu,koji nas vole...i koji znaju sta se krije iza nestvarnog osmjeha...a ostala vecina ce reci-divan osmjeh-,a to mi vec nije ni vazno,jer me i ne znaju,i nije mi bitno kako ce me dozivjeti...

p.s.
    postoje realne indicije da -Mona Liza-i nije bila zena,vec muskarac...misli se na model tog vremena...i iskreno,ja sam licno razocarana tim remek djelom...
    Ali to su ,na kraju,samo moja razmisljanja i shvatanja zivota i realnosti...

Sponsored content

Postaj  Sponsored content

Sada je: ned tra 22, 2018 2:47 am.